close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2017

  Na frontonie Lwowskiej Szkoły Artystycznej przy ulicy Chotyńskiej 6 odsłonięto uroczyście tablicę pamiątkową poświęconą wielkiemu trenerowi polskiej piłki nożnej, twórcy jej największych sukcesów – Kazimierzowi Górskiemu.

   „Trener tysiąclecia” urodził się bowiem we Lwowie i chodził do szkoły podstawowej, która znajdowała się w murach dzisiejszej placówki oświaty artystycznej.

   

  W uroczystości  wzięli udział m.in. wiceminister Sportu i Turystyki RP Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Młodzieży i Sportu Ukrainy Ołeh Nimczynow, przedstawiciel władz Federacji Piłki Nożnej Ukrainy Myron Markewicz, członkowie rodziny Kazimierza Górskiego (syn Dariusz, córka Urszula i wnuk Konstantinas) oraz członkowie Stowarzyszenia „Orły Górskiego” – Jan Domarski, Jerzy Kraska, Zygmunt Kalinowski.

   

  Tablica pamiątkowa jest w dwóch językach i zawiera krótką notkę biograficzną o Kazimierzu Górskim oraz cytat „Nic nie może przekreślić miłości do twego rodzinnego miasta, w którym przyszedłeś na świat”.

   

  „Kazimierz Górski powiedział kiedyś, że zawsze wracamy do korzeni. I dzisiaj rodzina i wszyscy zebrani mają możliwość przekonania się, że pamięć o nim, o waszym i naszym rodaku, żyje tutaj we Lwowie” – powiedziała Oksana Smereka-Małyk, dyrektorka Lwowskiej Szkoły Artystycznej, na której została umieszczona tablica.

  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_011
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_013
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_014
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_016
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_017
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_018
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_019
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_021
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_022
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_028
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_029
  odsloniecie_tablicy_kazimierza_gorskiego_lwow_040

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: