close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 sierpnia 2019

  W ostatnich dniach przedstawiciele władz województwa podkarpackiego gościli w Użhorodzie i Lwowie, gdzie spotkali się z nowymi szefami obwodowych administracji.

  Podczas pierwszego spotkania Marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla z Przewodniczącym Zakaprackiej Obwodowej Administracji Państwowej, Ihorem Bondarenko, omówiono dotychczasową współpracę obu regionów a także przygotowania do zbliżających się II Karpackich Dni Dobrosąsiedztwa, które zaplanowano na 9 i 10 sierpnia br. Ihor Bodnarenko podkreślił, że liczy na rozwój współpracy biznesowej miedzy regionami, a także na ożywienie ruchu turystycznego. 


  Z kolei we Lwowie, Wojewoda Podkarpacki, Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl spotkali się z Przewodniczącym Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Markijanem Malskim oraz Przewodniczącym Lwowskiej Rady Obwodowej - Oleksandrem Hanuszczynem. Rozmawiano o wspólnej realizacji projektów transgranicznych, w tym z programu Polska-Białoruś-Ukraina oraz rozwoju połączeń kolejowych, czego dobrym przykładem jest uruchomienie połączenia na trasie Przemyśl-Lwów-Kijów.


  W obu spotkaniach uczestniczyła Katarzyna Sołek, kierująca Konsulatem Generalnym RP we Lwowie.

  1111111111
  22222
  3333
  444

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: